A felülvizsgálati bíróság nem változtatott az első, másodfokú eljárásokban született döntéseken.
Korábbi tájékoztatás erről:
Az ítéleteket meg tudjátok nézni itt:
https://eakta.birosag.hu/anonimizalt-hatarozatok
Kfv.45052/2023/7 számon találjátok
és további kollégák is nyertek ugyanebben az ügyben a Fővárosi Törvényszéken, amely egy korábbi eljárásnak a folytatása (K.700105/2023/4):
Kf.700157/2023/9 számon találjátok.
Ezek az eljárások azért fontosak, mert a megbízások hiányában kiüresednek a tiszti beosztások, értelmetlenné válik a továbbtanulás, az önképzés. Sok időbe telik még, hogy belássa a munkáltató, hogy a szolgálatparancsnok vezető beosztás és szervezet szintű helyettessel kell rendelkeznie, szemben a felügyelői beosztásokkal.
Pontosan tudjuk mi a különbség a szerparancsnok, rajparancsnok, szolgálatparancsnok között.
Pontosan tudjuk, hogy milyen többlet- feladattal, – felelősséggel, – munkával jár.
Az OKF szünteti meg a rajparancsnoki beosztásokat, az elmúlt években több, mint 50-el lett kevesebb az állománytáblában. GyMS vármegyében egy sincs, Baranya, Hajdú vármegyékben már csak a megyeszékhelyen. Attól félünk, hogy ez országos tendenciává fajul, aminek egy magyarázata van, hogy tovább szűkítsék a vonulós állomány előmeneteli lehetőségeit és így akarnak több 8 órás tiszti helyet csinálni.
A beosztásokhoz tartozó munkaköri leírások nem bővíthetőek ilyen módon. A bevett rossz gyakorlat, hogy azt hiszik a szolgálatparancsnok helyettese a rajparancsnok, pedig nem. Azt hiszik, hogy a rajparancsnok helyettese a szerparancsnok, pedig nem.
Kb. 900 tűzoltó lát el úgy többletfeladatot országosan, hogy nem kap érte megbízási díjat, vagy olyan beosztást lát el, amelyért a beosztási illetmény járna nem megbízási díj, pl. az őrsökön lévő szerparancsnokok, de meg kell említenem azokat a beosztottakat, gépkocsivezetőket, akik szerkezelő, vagy szerparancsnoki feladatokat látnak el.
Úgyhogy kedves kollégák hajrá, próbáljatok kiállni önmagatokért.
HTFSZ.