Tisztelt ezredes Asszony!
A Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete eddig, és ezután is támogatja Magyarország Kormányát a Covid-19 járvány elleni védekezésben. Ezért is fogadtuk értetlenül, hogy a járvány második hulláma elleni, Kormány által bevezetett szigorítások után a Katasztrófavédelemnél történteket.
A járvány első hullámának idején a váltások nem történhettek egy helységben, a 24 órás állományt elkülönítették a 8 órás állománytól, szüneteltek a külső gyakorlatok és az ellenőrzések.
Most, amikor a járványügyi helyzet sokkal rosszabb, a fentebb említett intézkedések bevezetésére sajnos nem került sor.
Telefonos érdeklődésemre adott válaszában többek között arra hivatkozott, hogy mindez a bajtársaink érdekében történik. Ugyanis, ha elmaradnak a gyakorlatok és az ellenőrzések akkor akár nagyobb bajok is történhetnek!
A válasz előtt értetlenül állunk, hiszen a már említett tavaszi időszakban is gördülékenyen, minden probléma nélkül végezték bajtársaink a tűzoltást és kárelhárítást!
Tisztelt Ezredes Asszony!
Az állomány nem a gyakorlatok és ellenőrzések végrehajtása alól akar kibúvót keresni, hanem egyszerűen félti azt, ami mindenki számára a legfontosabb, az egészségét! Meglátásunk szerint pont ebben a helyzetben kellene példát mutatnunk, és minimálisra csökkenteni annak a lehetőségét, hogy az állomány több tagja is megfertőződjön! A jelenlegi helyzetben mindenkinek az lenne az érdeke, hogy a végrehajtói állomány létszáma olyan maradjon, hogy feladatainkat minden gond és probléma nélkül is el tudjuk látni!
Tisztelt Ezredes Asszony!
A bajtársaink hozzánk intézett észrevételeiben nehezményezik, hogy a társszerveknél (rendőrség, büntetésvégrehajtás), történtek olyan intézkedések, amelyek az állomány védelmét segítik elő! Sajnálattal látjuk, hogy bár történtek a Katasztrófavédelemnél is intézkedések, de az állomány szerint ezek nem elegendőek!
Mi indokolja ebben a helyzetben azt, hogy a MEO, végig utazva a fél országot, több helyen is ellenőrzést tartson? A külső gyakorlatok során ki tudja, hogy a gyakorlatok helyszínén van e fertőzés? Mi értelme a gyakorlatnak, ha csak a legcsekélyebb esély lehet egy esetleges fertőzés elterjedésének? Mi indokolja ebben a helyzetben, hogy a KMSZ is naponta több helyen ellenőrzést tartson?
Tisztelt Ezredes Asszony!
Várjuk kérdéseinkre megtisztelő válaszait, remélve, hogy azok elfogadhatóak lesznek bajtársaink részére.
Egyben tájékoztatom, hogy a levél másolatát a Belügyminisztérium személyügyi helyettes államtitkárának, Zsinka András úrnak is eljuttatjuk!
Tisztelettel: Salamon Lajos HTFSZ elnök.